Inkantor.pl – kolejny kantor internetowy idzie na pomoc kredytobiorcom.

Data:
02.02.2012
Komentarzy:
7 »

Osoby posiadające walutowy kredyt mieszkaniowy co miesiąc z niepokojem zerkają na notowania walut. Wysokość raty wyrażonej we frankach szwajcarskich lub euro zależy ściśle o kursu waluty w dniu spłaty. Nic więc dziwnego, że kilkuset tysięcy kredytobiorców dzień płatności raty jest bardzo ważny.

Mając w pamięci ostatnie miesiące nie trudno im się dziwić. Zwłaszcza kurs CHF potrafił wzrosnąć w ciągu kilkunastu dni o kilka procent zwiększając tym samym płacone raty nawet o 100 zł miesięcznie. Z pomocą klientom nigdy nie kwapiły się banki zarabiając dodatkowo na tzw. spreadzie walutowym, czyli różnicy między kursem kupna i sprzedaży danej waluty. To właśnie spread walutowy zapoczątkował dyskusję na temat tego, iż banki nadmiernie wykorzystują spread do zwiększania swoich zysków. Klient płacił bowiem raty po zawyżonym kursie w porównaniu np. z kursem kantorowym.

Pamiętajmy, że mowa jest o miliardach złotych wpływających co roku na konta banków z tytułów spłacanych kredytów. Nawet dodatkowy promil tej kwoty to ogromne sumy zasilające kasę banków.Sprawa stała się na tyle poważna, że powstała specjalna strona internetowa o nazwie Kupfranki.pl. Dzięki powstałej społeczności i w porozumieniu z Komisją Nadzoru Finansowego udało się wprowadzić tzw. „Ustawę antyspreadową”. W jej zamyśle banki miały umożliwić klientom samodzielne spłaty rat w walucie zakupionej na własną rękę.

W praktyce nie wyglądało to tak łatwo, gdyż część banków postanowiła utrudnić życie klientów wprowadzając dodatkowe opłaty lub aneksy do umów kredytowych. Wszystko to w celu zniechęcenia klientów do samodzielnej inicjatywy. W rezultacie, spośród blisko miliona posiadaczy kredytów walutowych jedynie 20% korzysta z możliwości jakie daje Ustawa antyspreadowa.

Jak nie bank to internetowy kantor.

Tytułowy inkantor.pl to specjalna platforma, na której zarejestrowani użytkownicy mogą kupować i sprzedawać waluty. Dzięki temu osiągają lepsze ceny niż bankach a nawet tradycyjnych kantorach.
O popularności takich platform najlepiej świadczy to, że na rynku funkcjonuje już kilka takich  serwisów: InternetowyKantor.pl, Walutomat, Cinkciarz.pl oraz wspomniany inkantor.pl.

Przykładowo InternetowyKantor.pl pozyskał dotychczas 20 tys. klientów. Porównując to z liczbą posiadaczy kredytów walutowych jest to zatem kropla w morzu potencjalnych potrzebujących zbić wysokość swoich rat. Wszystkie platformy przywiązują dużą rolę do bezpieczeństwa transakcji, bez którego trudno byłoby pozyskiwać nowych klientów. Systemy zabezpieczeń wdrożone w interntowych kantorach przypominają zaawansowaniem te z bankowości internetowej. Integracja platform z poszczególnymi bankami sprawia ponadto, że cała operacja kupna bądź sprzedaży waluty  jest prosta i szybka.

Ciekaw jestem w jaką stronę podążą kantory internetowe. Z pewnością miejsca na rynku jest dla kilku podmiotów. Z czasem jednak tradycyjna wymiana walut dla spłaty rat kredytów może być niewystarczająca. Pozyskanym klientom można oferować nowe usługi związane z wymianą walut. Mam tu na myśli przedsiębiorstwa dokonujące rozliczeń w walutach czy choćby osoby dużo podróżujące za granicą czy też mieszkające po Polską.

Każdy kto potrzebuje taniej kupić i drożej kupić walutę chętnie zainteresuje się usługami internetowych kantorów. Warto śledzić ich rozwój. Z pewnością najbliższe miesiące obfitować będą jak nie powstanie kolejnych platform to we wprowadzanie nowych usług. Usług, które mają za zadanie ułatwić nam życie, i co ważne pozwolą zaoszczędzić zarówno czas i pieniądze.

internetowy kantor, InternetowyKantor.pl, Walutomat, Cinkciarz.pl, inkantor.pl, wymiana walut online

 • Podziel się wpisem: Wykop Facebook Blip

Komentarze

7 Responses to “Inkantor.pl – kolejny kantor internetowy idzie na pomoc kredytobiorcom.”

 • Inkantor.pl – kolejny kantor internetowy idzie na pomoc kredytobiorcom. | Soclen News

  [...] post by tomasz.bar Zapraszamy do zapoznania si Luty 2nd, 2012 Być może zainteresują Cię też: Polskie banki [...]

  Luty 2nd, 2012 at 11:56 pm

 • Yaiba

  Kantor internetowy jest dla mnie zbawieniem. Mam kredyt we frankach i potrzebuje wymieniać moje złotówki, w kantorze internetowym fritzexchange.pl znalazłem najlepsze stawki, a dodatkowo transakcje wykonywane są bardzo szybko, nawet nie było problemów z bankiem , wszystko działa bez problemów.

  Polecam

  Luty 10th, 2012 at 3:32 pm

 • Anonim

  Treść komentarza

  Luty 29th, 2012 at 2:49 pm

 • Tomek

  http://strefawalut.pl znajdź najtańszy kantor internetowy
  wreszcie ruszyła pierwsza w Polsce
  darmowa porównywarka i wyszukiwarka kantorów internetowych

  Marzec 9th, 2012 at 2:55 pm

 • Kantor Internetowy

  Całe szczęście, że powstały kantory internetowe co miesiąc zostaje mi w kieszeni 90zł

  Sierpień 13th, 2012 at 5:45 pm

 • Kontulon

  Tak jak piszecie, kantory internetowe bardzo szybko się rozwijają. Tez byłem bardzo sceptyczny, ale spróbowałem https://internetowykantor.pl/ i nie żałuję. Jak ktos zarabia w euro, to korzystając z tej strony można zyskać nawet kilkaset złotych.

  Wrzesień 29th, 2013 at 7:49 pm

 • Joasia

  Korzystam z kilku kantorów internetowych ale najlepsze zawsze znajdują w porównywarkach kantorów online :) Korzystam często z kantorbox.pl i nigdy się jeszcze nie zawiodłam.

  Grudzień 29th, 2013 at 12:45 am

Odpowiedz:

 • Intensedebate
 • Connect
 • Twitter
 • OpenID

Wykonanie Serwisy internetowe