Złoto i srebro inwestycyjne coraz łatwiej dostępne dzięki Mennicy Wrocławskiej.

Data:
02.04.2012
Komentarzy:
1 »

W odpowiedzi na popyt na złoto Mennica Wrocławska rozbudowuje sieć sprzedaży. Spółka poinformowała właśnie o uruchomieniu kolejnego oddziału, tym razem w Kielcach. Choć Mennica ma zaledwie 7 własnych punktów sprzedaży metali szlachetnych to dzięki współpracy z Alior Bankiem jej sieć dystrybucji urosła do ponad 250 placówek.

Dzięki temu osoby zainteresowane inwestycją w złoto i srebro mają znacznie łatwiejszy dostęp do tej formy lokowania oszczędności. Przypomnę, że jeszcze nie tak dawno złote sztabki można było kupić jedynie przez internet.

Z szacunków Mennicy Wrocławskiej wynika, że w ostatnich dwóch latach popyt na inwestowanie w złote sztabki i monety wzrósł w Polsce o ok. 100%. Rocznie tą formę inwestycji wybiera ok. 40 tys. osób. I choć złoto w ostatnich 3 latach dało zarobić blisko 100% nie brak chętnych do dalszych inwestycji. W tym miejscu warto przez chwilę zastanowić się, czy aby na pewno inwestycja w złoto  będzie równie zyskowna jak w ostatnich latach. Powszechnie wiadomo, że na cenę złota wpływa sytuacja gospodarcza na świecie. Im większe obawy o kondycję gospodarki w szczególności Stanów Zjednoczonych, tym bardziej rośnie cena złota. Inwestorzy bojąc się niepewności, inflacji, szukają bezpiecznych form lokowania kapitału. Taką rolę od lat pełni złoto. Nie ma jednak żadnej pewności co do dalszego wzrostu cen tego kruszcu. Jak w każdej formie inwestycji, także i w tym przypadku należy zachować umiar i nie inwestować w złoto tylko dlatego, że dało zarobić w poprzednich latach.

  • Podziel się wpisem: Wykop Facebook Blip

Komentarze

One Response to “Złoto i srebro inwestycyjne coraz łatwiej dostępne dzięki Mennicy Wrocławskiej.”

Odpowiedz:

  • Intensedebate
  • Connect
  • Twitter
  • OpenID

Wykonanie Serwisy internetowe