MasterCard Mobile Money czyli kolejny krok naprzód w płatnościach mobilnych.

Data:
23.04.2012
Komentarzy:
1 »

Płatności mobilne rozwijają się coraz dynamiczniej. Duża w tym zasługa możliwości jakie dają nowe telefony (smartfony) oraz powstawanie coraz to nowych zastosowań w zakresie tychże płatności. Najnowszą inicjatywą w zakresie płatności mobilnych jest tytułowy MasterCard Mobile Money. Jest to program partnerski MasterCard umożliwiający dokonywanie płatności kartą płatniczą, ale za pośrednictwem telefonu komórkowego.

Partnerem programu jest firma mPay S.A, www.mPay.pl, która kilka tygodni temu uruchomiła usługę o nazwie CardMobile www.cardmobile.pl. Jak sama nazwa wskazuje mowa jest o mobilności kart.

Usługa pozwala użytkownikom połączyć w bezpieczny sposób numer telefonu z kartą płatniczą MasterCard lub Maestro. Dzięki takiemu rozwiązaniu klienci mPay mają możliwość dokonywania płatności mobilnych bez konieczności wcześniejszego doładowywania konta usługi czyli elektronicznej portmonetki. Skraca to zatem cały proces płatności i zapewnia większą swobodę. Mając na swoim koncie w mPay.pl np. 100 zł nie możemy zapłacić więcej niż owe 100 zł. Korzystając z cardmobile.pl możemy płacić do ograniczeń jakie stawia nam karta płatnicza.

Lista płatności jakich możemy dokonać dzięki mPay stale rośnie, a za sprawą CardMobile z pewnością pojawią się nowe. Przypomnę, że w chwili obecnej komórką dzięki mPay.pl możemy zapłacić za bilet komunikacji miejskiej, parking, dokonać płatności internetowej lub doładować telefon na kartę.

Połączenie karty płatniczej z usługą CardMobile przy zachowaniu tych samych standardów bezpieczeństwa co podczas klasycznej płatności kartą to z pewnością duży krok naprzód w rozwoju płatności mobilnych. Teraz pozostaje czekać na uruchomienie nowych usług, w których zastosować można ten sposób płatności. Szybko rosnąca liczba smartfonów na naszym rynku aż się prosi o coraz to nowe udogodnienia w tym zakresie.

Strony www warte odwiedzenia.
www.mpay.pl
www.cardmobile.pl
www.mastercardmobile.pl

  • Podziel się wpisem: Wykop Facebook Blip

Komentarze

One Response to “MasterCard Mobile Money czyli kolejny krok naprzód w płatnościach mobilnych.”

Odpowiedz:

  • Intensedebate
  • Connect
  • Twitter
  • OpenID

Wykonanie Serwisy internetowe