Kup mieszkanie, a deweloper zapłaci za ciebie marżę kredytu hipotecznego.

Data:
24.04.2012
Komentarzy:
1 »

Spadająca zdolność kredytowa Polaków, a tym samym coraz większe kłopoty z uzyskaniem pieniędzy na zakup mieszkań skłaniają deweloperów do różnych działań promocyjnych mających na celu sprzedaż lokali. Klientom nie wystarcza już zwykła obniżka ceny czy darmowe miejsce do parkowania. Oczekują coraz więcej, a deweloperzy coraz częściej nie mają innego wyboru jak dokonywać kolejnych ustępstw. Nie jest tajemnicą, że ostatnie miesiące są trudnym okresem dla wielu deweloperów.

Wydaje się, że deweloper ATAL S.A, znalazł nowy sposób mający pełnić rolę wabika na klientów, zainteresowanych zakupem lokali budowanych przez ATAL. Deweloper we współpracy z pośrednikiem finansowym ASPIRO wprowadza promocję polegającą na tym, że przez 18 miesięcy będzie opłacał swoim klientom marżę kredytu hipotecznego. Jak wiadomo marża kredytowa staje się często kartą przetargową i podlega negocjacji. To m.in. od jej wysokości zależy atrakcyjność kredytu.

Czy 18 miesięcy to dużo czy mało?
I dużo, i mało. Pamiętajmy, że kredyt hipoteczny to zobowiązanie na 20-25 lat. Na tym tle 18 miesięcy nie wypada już tak atrakcyjnie. Nie zmienia to faktu, że ofercie warto się przyjrzeć, choć nie należy popadać w zbytni optymizm. Banki często kuszą niższą marżą, brakiem prowizji, ale z nawiązką odbierają to sobie w inny sposób wymagając np. zawarcia drogiego ubezpieczenia kredytu czy przystąpienia do programu oszczędzania. Tym samym oszczędności mogą okazać się iluzoryczne, a na pewno nie na tyle duże, aby nie warto było porównać innych ofert dostępnych na rynku. Niekiedy okazuje się, że oferta standardowa bywa atrakcyjniejsza od super promocyjnej, ale naszpikowanej pułapkami. Tym samym może się okazać, że owszem marży przez 18 m-cy nie zapłacimy, ale całościowy koszt kredytu będzie wyższy od najlepszej oferty u konkurencji.

Pamiętajmy też o efekcie marketingowym takiej oferty bez marży. Zarówno deweloper jak i pośrednik Aspiro mają dzięki temu dobrą reklamę ukazując się jako firmy pro klienckie i innowacyjne. W oczach klientów nie jest to bez znaczenia, nawet jeśli ostatecznie nie kupią mieszkania od ATAL, to kredyt bez marży przez półtora roku dobrze brzmi i może zapaść w pamięć.

  • Podziel się wpisem: Wykop Facebook Blip

Komentarze

One Response to “Kup mieszkanie, a deweloper zapłaci za ciebie marżę kredytu hipotecznego.”

Odpowiedz:

  • Intensedebate
  • Connect
  • Twitter
  • OpenID

Wykonanie Serwisy internetowe