Alior Bank uruchamia Instytut Szkoleń.

Data:
11.08.2012
Komentarzy:
1 »

Alior Bank pomimo okresu wakacyjnego nie odpoczywa. Wręcz przeciwnie właśnie poinformował o uruchomieniu nowego projektu pod nazwą Alior Instytut Szkoleń.
Czyżby Instytut Szkoleń miał być kolejnym źródłem dochodów dla Aliora?

Z pewnością tak, zwłaszcza że bank obsługując liczne firmy ma ułatwiony dostęp do potencjalnych klientów. W ramach obsługi może im zaproponować nie tylko kredyt, wymianę walut, czy usługi prawne, ale również szkolenia. Co ciekawe, szkolenia mogą być finansowane atrakcyjnym kredytem udzielanym przez … Alior Bank, co staje się dla banku dodatkowym źródłem dochodu z podstawowej działalności. Taka układanka z pewnością pojawiła się w głowie twórców Instytutu. Bank nie może w nieskończoność pozyskiwać nowych klientów, i zwiększać zysków. Pora na dywersyfikację dochodów, nie tylko z działalności bankowej. Szkolenia wydają się być tego świetnym przykładem.

Kadra trenerów Instytutu miała blisko 3 lata, od powstania Alior Banku, aby wypracować odpowiednie standardy pracy. Teraz potrzebni są klienci. W tej branży podobnie jak wielu innych najtrudniejszy jest początek i zdobycie rozpoznawalnej marki. Wydaje się, że ten etap Instytut już od startu ma za sobą za sprawą firmowania swojej działalności logo Aliora.

To z pewnością daje nowemu projektowi przewagę wobec innych, nowych podmiotów wchodzących na rynek szkoleniowy. Niewykluczone też, że firmy poszukującego tego typu usług, zwłaszcza teraz w okresie kryzysu poszukiwać będą firm o rozpoznawalnej renomie. Znajomość Alior Banku powinna być tutaj atutem przemawiającym niejednokrotnie o wyborze oferty Instytutu. Koszty, które firmy starają się ciąć w okresie kryzysu nie będą tak wysokie, jeśli bank przygotuje specjalną ofertę pakietową. Szkolenie plus atrakcyjne finansowanie w jednym miejscu, to może być coś czego brakuje na rynku.

Póki co Alior Instytut Szkoleń chwali się, że prowadzi szkolenia z zakresu m.in. sprzedaży, obsługi klienta, rozwoju osobistego. Więcej o samym Instytucie, trenerach znaleźć można na stronie: www.aliorszkolenia.pl


  • Podziel się wpisem: Wykop Facebook Blip

Komentarze

One Response to “Alior Bank uruchamia Instytut Szkoleń.”

Odpowiedz:

  • Intensedebate
  • Connect
  • Twitter
  • OpenID

Wykonanie Serwisy internetowe