Apple dostaje zadyszki – Samsung sprzedał więcej smartfonów w III kw.

Data:
15.11.2012
Komentarzy:
0 »

Portal cnbc.com powołując się na dane firmy badawczej Gartner informuje, że koreański Samsung wyprzedził amerykańskiego Apple pod względem sprzedaży smartfonów w III b.r. Dla firmy spod znaku nadgryzionego jabłka jest to z pewnością niemiła niespodzianka.

Cytując dane Gartnera w III kw. na świecie nabywców znalazło aż 169,2 mln smartfonów.
Apple i Samsung mają na tym rynku 46,5% udziałów. Samsung sprzedał jednak w III kw. 55 mln smartfonów przy zaledwie 23,6 mln od Apple. Na 3 miejscu podium znalazła się firma Research in Motion z wynikiem sprzedaży 8,9 mln sztuk. Poza podium znalazła się Nokia ze sprzedażą rzędu 7,2 mln szt. Swoją drogą czy ktoś dziś jeszcze pamięta czasy, gdy do Nokii należało 40% sprzedaży telefonów na świecie?

Bez wątpienia bolączką Apple, jest uboga oferta smartfonów. iPhone5 nie jest w stanie odeprzeć ofensywy kilku modeli Samsunga. W dodatku Apple wypuszczając kolejne wersje iPhone spotyka się z opiniami, że zawierają one kosmetyczne poprawki i nie mają w sobie nic rewolucyjnego.
Tym samym nabywcy nowych smartfonów Apple zaczynają czuć się rozczarowani. To fatalny sygnał dla Apple i świetny dla Samsunga. Kto wie, czy w kluczowym okresie sprzedażowym czyli świątecznym, Samsung jeszcze bardziej nie zaznaczy swojej przewagi w ilości sprzedanych urządzeń.

  • Podziel się wpisem: Wykop Facebook Blip

Komentarze

Odpowiedz:

  • Intensedebate
  • Connect
  • Twitter
  • OpenID

Wykonanie Serwisy internetowe