Rusza wybierarka.pl – czy porównywarki finansowe mają powody do obaw?

Data:
21.11.2012
Komentarzy:
2 »

Dotarła dziś do mnie informacja o starcie nowego projektu internetowego o nazwie Wybierarka.pl. Ideą serwisu jest zaproponowanie użytkownikom zupełnie nowej formy porównywania produktów. Produktem tym są w chwili obecnej lokaty terminowe. Muszę przyznać, że sama idea serwisu jak i jego działanie robią naprawdę dobre wrażenie. Ale po kolei…

Na rynku mamy już kilka porównywarek finansowych. Najbardziej znane to Comperia.pl i TotalMoney.pl. Są też mniejsze, które próbują na tym rynku przetrwać choć lekko raczej nie mają. Tworzenie od zera nowej porównywarki finansowej w obecnej sytuacji byłoby zarówno ryzykowne co kosztowne. Połowa sukcesu w tym biznesie to znajomość marki. A to trwa i kosztuje krocie.

Twórcy Wybierarki.pl moim zdaniem poszli w dobrą stronę, tj. nie próbowali stworzyć klona już działających porównywarek a zaoferowali inny, pełniejszy sposób porównania dostępnych ofert. Mogę wręcz powiedzieć, że sposób ten można nazwać rewolucyjnym.

Na czym polega owa rewolucja?
Wyobraźmy sobie dowolny ranking lokat terminowych jaki przygotowują regularnie istniejące porównywarki. Liderem tych rankingów są lokaty z najwyższym oprocentowaniem. Jest to bez wątpienia kluczowy parametr. Drugim parametrem jest czas trwania depozytu. Robi się osobne zestawienia dla lokat na 3 m-ce, na 6 m-cy, na rok itd.

Klient zainteresowany lokatą wchodzi zatem na taki ranking, widzi ofertę banku X, która oferuje najwyższy procent i to budzi jego zainteresowanie.
Wiele się mówi się jednak o tym, że samo oprocentowanie lokaty nie wystarczy by była ona najlepsza.
W praktyce bowiem okazuje się, że zwycięska lokata wymaga spełnienia dodatkowych warunków, aby uzyskać oprocentowanie z reklamy. Jest to zazwyczaj konieczność posiadania konta w danym banku. Kwota lokaty nie może być wyższa niż np. 3 tys. zł, a do tego zakładana jest tylko w oddziale banku. Jak na złość najbliższy oddział jest nam zupełnie nie po drodze. Ten prosty przykład pokazuje  , że wybierając lokatę należałoby spojrzeć na kilka parametrów a nie tylko oprocentowanie.

I to właśnie oferuje Wybierarka.pl
Na własnym przykładzie przekonałem się, że owszem dostępnych na rynku lokat jest wiele, ale kiedy założyłem parametry, które mnie interesują takie jak: kwota, okres trwania, sposób otwarcia, brak konieczności założenia konta, brak utraty odsetek w przypadku zerwania lokaty przed czasem to system ograniczył ilość dostępnych lokat z ponad 300 do…uwaga 5.
Po czymś takim mogę powiedzieć, że wybrane lokaty spełniają 99% moich oczekiwań. Czegoś takiego dotychczas chyba nikt nie zaoferował.

Ciekaw jestem jaki model biznesowy przyjmie Wybierarka.pl tzn. na czym będzie głównie zarabiać. Domyślać się mogę, że podobnie jak już obecne porównywarki na prowizji za polecenie klienta. Mając jednak tak dokładny sposób porównywania lokat, może szukać innych sposobów monetyzacji ruchu. Nie ulega wątpliwości, że ma szansę na zdobycie szerokiego grona użytkowników, którzy oprócz tego, ze zyskają pełną wiedzę o ofercie rynkowej, zaoszczędzą przy tym sporo czasu. A jak wiadomo „czas to pieniądz”.

Właścicielem serwisu jest wrocławska spółka Blue Action, która planuje poszerzyć listę produktów do porównania. Tymczasem szykuje się pozyskania inwestora. Trzymam kciuki za ten projekt. Mam nadzieję, że uda mu się pozyskać inwestora, który wyłoży kapitał i pozwoli serwisowi nabrać wiatru w żagle. Wówczas działające porównywarki zyskają silnego konkurenta i będą musiałby jeszcze bardziej się starać. Nic tak bowiem nie mobilizuje jak rosnąca w siłę konkurencja.

 • Podziel się wpisem: Wykop Facebook Blip

Komentarze

2 Responses to “Rusza wybierarka.pl – czy porównywarki finansowe mają powody do obaw?”

 • EraZarabiania

  Niewątpliwie to jest ciekawy pomysł, ale żeby się przebić muszą mieć zdecydowanie więcej nowinek i produktów w swojej ofercie, a wtedy kto wie. Na dzień dzisiejszy blado widzę ich przyszłość w tym biznesie.
  Pozdrawiam

  Listopad 4th, 2013 at 1:20 pm

 • Sylwia

  Ostatnio chyba przycisnęli z reklamą, bo dość często trafiam na tą porównywarkę. Oferta też się poszerzyła od produktów bankowych po pożyczki internetowe.

  Grudzień 28th, 2016 at 12:30 am

Odpowiedz:

 • Intensedebate
 • Connect
 • Twitter
 • OpenID

Wykonanie Serwisy internetowe