Do 20 grudnia w Kredyt Banku dostępna jest nowa struktura.

Data:
13.12.2012
Komentarzy:
0 »

Kredyt Bank jeszcze przed świętami oferuje swoim klientom nową edycję 6-miesięcznej lokaty strukturyzowanej w PLN. Maksymalny zysk jaki można osiągnąć to 10% w skali roku. Zerknijmy do warunków struktury.

Lokata oparta jest o strategię opcyjną „Euro Digital Range”. Ostateczny zysk z lokaty zależny jest od kursu instrumentu bazowego tj. USD/PLN wg NBP w dniu 21 czerwca 2013 roku i tego czy pozostanie w ściśle określonym przedziale kursowym. Tym samym lokata nie jest podatna na bieżące wahania kursów. Wykroczenie poza określony kurs oznaczać będzie dla klienta otrzymanie zwrotu kapitału.

Czy warto zainteresować się lokatą Kredyt Banku?
Na plus oferty przemawiają:
- niska kwota lokaty, wystarczy 1000 zł,
- 100% gwarancji kapitału,
- krótki czas trwania lokaty – 6 miesięcy,
- w najlepszym razie możemy zarobić 10% w skali roku, czyli 5%, biorąc pod uwagę 6 miesięczny okres lokaty.

Minusem jest utrata oprocentowania w przypadku zerwania lokaty przed terminem i dodatkowo konieczność zapłacenia opłaty manipulacyjnej w wysokości od 1% do 3% kwoty kapitału. Z całą pewnością rezygnacja powinna odbywać się z absolutnej konieczności.

Co warte podkreślenia krótki okres trwania inwestycji sprawia, że nawet zwrot 100% kapitału nie będzie oznaczał tak dużej straty finansowej jak to miałoby miejsce po np. po 2 latach. Wówczas to nasz kapitał jest realnie wart ok. 10% mniej, gdyż lokując pieniądze na lokacie zamiast w strukturze mielibyśmy pewny zysk, z uwzględnieniem kapitalizacji wynoszący ok 10% po dwóch latach.
Ów krótki czas trwania lokaty z pewnością przemawia na jej korzyść.

  • Podziel się wpisem: Wykop Facebook Blip

Komentarze

Odpowiedz:

  • Intensedebate
  • Connect
  • Twitter
  • OpenID

Wykonanie Serwisy internetowe