Wrocław doczekał się „złotej wyspy” od Mennicy Wrocławskiej.

Data:
20.12.2012
Komentarzy:
3 »

Mennica Wrocławska – jeden z największych krajowych dystrybutorów złota i srebra inwestycyjnego postanowiła wyjść do klienta w dosłownym tego słowa znaczeniu. W tym celu od połowy grudnia w centrum handlowym Korona we Wrocławiu rozpoczęła działalność pierwsza „złota wyspa”, czyli stoisko, które zajmować się będzie dystrybucją złotych sztabek, monet oraz co godne uwagi skupem złotego złomu.

Moda na inwestowanie w złoto nie słabnie. Analitycy, zwłaszcza międzynarodowych instytucji finansowych prześcigają się w prognozach cen, jakie osiągnie złoto w najbliższych latach. Najnowsze szacunki mówią o wzroście ceny złota do 3 tys. USD za uncję a nawet więcej co oznaczałoby wzrost o 100% lub więcej. Jak powszechnie wiadomo, szacunki to jedno, a realia to drugie.

Cena złota może za 3-4 lata wynosić zarówno 3 tys. USD jak i 800 USD za uncję czyli połowę obecnej wartości. Nie mniej jednak osoby, które są zainteresowane kupnem złotej sztabki czy monety mają teraz nową możliwość. Dotychczas Mennica prowadziła sprzedaż swoich wyrobów w internecie, we własnych oddziałach, oraz w sieci placówek m.in. Alior Banku. W sumie dawało to 400 lokalizacji.

Punkt w centrum handlowym wyznacza jednak nowy trend. Od teraz klienci Mennicy Wrocławskiej będą mogli niejako przy okazji pobytu w galerii handlowej wstąpić i kupić np. prezent z okazji chrztu, komunii, ślubu. Wszak złoto nie musi być traktowane jedynie w kategoriach inwestycji.

Przy okazji inwestycji warto wspomnieć o cenach podstawowych produktów dostępnych w „złotej wyspie”. I tak, 1 gramowa uncja to wydatek ok. 230 zł, a 5 gramowa niecałe 1000 zł. Nie są to zatem kwoty zaporowe, które czyniłyby złoto trudno dostępnym. Można wręcz powiedzieć, że oferta jest skrojona niemalże dla każdego. Jeśli dodamy do tego dogodną lokalizację trudno o większe udogodnienia w zakupie złota.

Sukces pierwszego punktu Mennicy Wrocławskiej w centrum handlowym wydaje się pewny.
Z pewnością w niedługim czasie spółka pójdzie za ciosem i doczekamy się kolejnych „wysp” w innych miastach Polski. Czy jubilerzy w centrach handlowych powinni mieć powody do niepokoju? Dziś jeszcze nie, ale w przyszłości kto wie? Z pewnością w zakresie skupu złotego złomu Mennica Wrocławska może stanowić silną konkurencję. Wysokie ceny złota sprawiły, że dziś opłaca się sprzedać starą, nieużywaną biżuterię, np. po babci i uzyskać za nią satysfakcjonującą kwotę, co ważne od ręki.

 • Podziel się wpisem: Wykop Facebook Blip

Komentarze

3 Responses to “Wrocław doczekał się „złotej wyspy” od Mennicy Wrocławskiej.”

 • Wojtek S.

  47 procent marży w stosunku do ceny skupu złotego złomu to nie są ceny zaporowe? To jakie musiałyby być – 100%?

  Grudzień 20th, 2012 at 9:04 pm

 • Wild Dog

  Moim zdaniem cena złota będzie wzrastać.
  Produkcja złota spada. Przykładowo w RPA najwięcej złota wydobywano w roku 1915.
  Od tego czasu produkcjaspada, jest coraz trudniej znajeźć żyły złota a zapotrzebowanie rośnie.
  Widziałem w telewizji, w Dubaiu jest automat chyba na lotnisku, można w nim zakupić złoto.

  Grudzień 23rd, 2012 at 10:17 am

 • paglo

  „…I tak, 1 gramowa uncja to wydatek ok. 230 zł…” – 1-gramowa uncja??? A cóż to za wynalazek? ;-)

  Styczeń 4th, 2013 at 8:00 pm

Odpowiedz:

 • Intensedebate
 • Connect
 • Twitter
 • OpenID

Wykonanie Serwisy internetowe