Rusza nowy fundusz inwestycyjny obligacji korporacyjnych

Data:
07.01.2013
Komentarzy:
4 »

NWAI Dom Maklerski utworzył Specjalistyczny Fundusz Inwestycyjny NWAI Obligacji SFIO inwestujący m.in. na rynku obligacji korporacyjnych. Fundusz powstał we współpracy NWAI oraz Forum TFI zarządzającym na co dzień aktywami 7 mld zł. Zapisy na jednostki uczestnictwa funduszu ruszają 7 stycznia i potrwają do 21 stycznia. Co wiemy o nowym funduszu?

Twórcy funduszu jego powstanie argumentują faktem dużej przeceny jaka miała miejsce na rynku obligacji korporacyjnych co miało związek m.in. z bankructwami spółek z sektora budowlanego. Rynek obligacji korporacyjnych rozwija się coraz lepiej, i co ważne dla inwestorów coraz więcej firm emituje obligacje zabezpieczone, co sprawia, że tego typu inwestycje są mniej ryzykowne.

Co jeszcze może skłaniać do inwestycji w nowy fundusz?
Z pewnością doświadczenie jakie posiada NWAI w zakresie organizacji emisji obligacji korporacyjnych. W dotychczasowej historii firmy NWAI DM przeprowadził ponad 150 transakcji tego typu o wartości blisko 750 mln zł. NWAI należy również do najaktywniejszych animatorów na publicznym rynku obligacji korporacyjnych Catalyst.

Dla kogo przeznaczony jest nowy fundusz?
Z pewnością dla osób, które unikają ryzyka jakie towarzyszy inwestycjom w akcje, a jednocześnie nie chcą ograniczać się jedynie do coraz niżej oprocentowanych lokat bankowych. Strategia jaką zakłada NWAI Obligacji SFIO zakłada inwestowanie kapitału m.in. w obligacje skarbowe, korporacyjne, municypalne czy dług publiczny. Celem jest osiągnięcie rocznych zysków rzędu 8-10% przy zachowaniu niskiego ryzyka inwestycji.
Tym co powinno zachęcać do wyboru funduszu NWAI jest niska kwota inwestycji, która wynosi zaledwie 1000 zł. Kolejne wpłaty to zaledwie 100 zł. Zarządzający funduszem ustalili niskie opłaty za zarządzanie funduszem, które wynosić będą 1,5% rocznie.

Nowy fundusz ma być odpowiedzią na potrzeby inwestorów zainteresowanych inwestycjami w obligacje korporacyjne, które to jednak ze względu na zbyt małe zasoby kapitałowe, nie mogą wejść na rynek. Teraz zyskają taką możliwość. Ponadto spadające oprocentowanie lokat w połączeniu z obawami o koniunkturę na giełdzie papierów wartościowych mogą sprawić, że zainteresowanie tego typu funduszami będzie rosło. Niewykluczone, że wkrótce powstaną kolejne tego typu propozycje.

 • Podziel się wpisem: Wykop Facebook Blip

Komentarze

4 Responses to “Rusza nowy fundusz inwestycyjny obligacji korporacyjnych”

 • stan szym

  NWAI Obligacji SFIO to ciekawe gdzie mozna zakupić jednostki -czy na platformie mbanku -?

  Styczeń 7th, 2013 at 12:12 pm

 • tomasz.bar

  Sprzedaż rusza, ale szukają z pewnością szerokiej sieci dystrybucji dla swoich produktów i mBanku raczej nie ominą w niedalekiej przyszłości.

  Póki co dostępne są w:
  1. NWAI Dom Maklerski S.A.
  ul. Nowy Świat 64
  00-357 Warszawa
  tel. 22 201 97 50
  2. FORUM Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A.
  ul. Księcia Józefa 186
  30-243 Kraków

  Styczeń 7th, 2013 at 2:00 pm

 • REAL1390

  produkt może i ciekawy. nadzieja w tym że zbuduja portfel z 30-40 spółek albo lepiej. Inaczej wpadka jak z DSS może zaważyć na wynikach całego funduszy. Na DSS przejechał się DM IDM tracac na jednej spółce grube miliony.

  Styczeń 7th, 2013 at 9:18 pm

 • Paweł

  Długo szukałem odpowiedniego biura rachunkowego. Przez pewien czas sam prowadziłem księgowość, Az w koncu znajomy zaproponował mi firmę Vademecumtax. Od tego czasu nie mam problemów w kwestii podatków i całej księgowości. http://www.vademecumtax.pl/oferta.html

  Styczeń 10th, 2013 at 9:28 pm

Odpowiedz:

 • Intensedebate
 • Connect
 • Twitter
 • OpenID

Wykonanie Serwisy internetowe