GoldenTowns czyli jak zarabiać realne pieniądze budując wirtualne miasto

Data:
19.11.2013
Komentarzy:
0 »

Od sierpnia w sieci dostępna jest gra przeglądarkowa o nazwie GoldenTowns – www.goldentowns.com.
Pomimo dość krótkiego okresu jaki minął do tej pory w grze zarejestrowało się kilkadziesiąt tysięcy osób z ponad 50 krajów świata. Jako ciekawostkę dodam, że Polska wyrasta na prawdziwą potęgę, co może tylko cieszyć i tym bardziej skłaniać do darmowej rejestracji. Pozycja kraju jest bowiem ważna z różnych względów o czym będzie mowa w kolejnych wpisach o GoldenTowns.

Na czym w skrócie polega gra?
Przede wszystkim na tworzeniu, a nie niszczeniu. To jedna z kluczowych kwestii jakie sprawiły, że zainteresowałem się GoldenTowns a nie czymś innym. Każdy kto grał kiedyś w gry typu: Sim City, Settlers, Railroad Tycoon, Utopia czy w końcu Civilization wie o co chodzi. Długie godziny spędzone na budowie miast, państw czy przedsiębiorstwa dawały niesamowitą frajdę.

Gra toczy się w czasie rzeczywistym co jest plusem bo przykładowo, gdy śpimy nasze miasto się rozwija. Dostępna jest z poziomu przeglądarki co sprawia, że nie musimy niczego instalować, zapisywać. Możemy z dowolnego komputera czy tabletu zalogować się i grać. Co ważne gramy bez ponoszenia żadnych kosztów. Możemy je ponosić dobrowolnie chcąc zakupić różne dodatki, podobnie jak ma to miejsce w innych grach. Jest to opcja dla osób mniej cierpliwych. GoldenTowns udanie łączy elementy gry ekonomicznej i strategicznej. Znajdziemy w niej również wątki polityczne i wojny.

Dla kogo jest GoldenTowns?
Praktycznie dla każdego kto lubi takie gry, ale przede wszystkim dla osób cierpliwych i systematycznych. Choć gra nie wymaga wiele czasu na co dzień jak wspomniałem na wstępie i generalnie jest prosta i intuicyjna to wymaga właśnie konsekwencji. Dzień w dzień, krok po kroku rozwijamy nasze miasto. Obserwujemy zależności jakie występują pomiędzy różnymi procesami: wydobyciem surowców a stanem dróg, budową budynków publicznych i ich wpływem na zadowolenie mieszkańców. Ich zadowolenie z kolei otwiera przed nami nowe możliwości zarabiania itd.

Czy gra nie jest kolejnym pożeraczem czasu?
Każdego kto obawia się wielogodzinnego ślęczenia przed monitorem komputera mogę zapewnić, że gra przez wiele tygodni nie angażuje na więcej niż 1-2h dziennie. Gra podzielona jest na tury, w której np. buduje się budynek czy produkujemy drewno. Włączamy więc taką budowę i mamy 3h spokoju. Co ważne, im wyższy poziom zaawansowania naszego budynku tym trwa to dłużej. Potem jedna tura trwa 6h, 12h, 24h aż do 48h.

Oczywiście z czasem budynków przybywa, ale zasada się nie zmienia. Rozpoczynamy określone działania i znów czekamy kilka, kilkanaście godzin. Co ważne w dobie coraz powszechniejszych tabletów można grać w wolnej chwili, w drodze do szkoły czy pracy, ale tylko w drodze :) .

Czy poza przyjemnością GoldenTowns daje coś więcej?
Tu dochodzimy do rzeczy kto wie czy nie najważniejszej. Mianowicie, za czas spędzony przed ekranem poza oczywistą satysfakcją z tego jak rozwija się nasze miasto będziemy mieli wymierne korzyści materialne.Tym czym gra się wyróżnia na tle podobnych produkcji to możliwość wymiany zarobionych w grze pieniędzy na prawdziwą gotówkę. W GoldenTowns mamy kilka sposobów na zarabianie. Łącznie doszukałem się ich aż 6. Kto wie czy nie odkryję kolejnych, ale o tym piszę w osobnym wpisie.
Tu podam tylko informację, że jednostką rozliczeniową w grze jest 1 Gold. W chwili obecnej jego cena to ok. 5 euro czyli ok. 20 zł. Po uzbieraniu w kasie miasta 10 Goldów możemy je wypłacić w euro na kilka sposobów.

Więcej zachęt chyba już nie potrzeba.

Nie zwlekaj i dołącz do GoldenTowns.com już dziś.

Jeśli już dołączysz wyślij mi maila ze swoim nickiem na: goldentowns(małpa)wp.eu
Postaram się pomóc w pierwszych krokach i dalszej grze na miarę już zdobytej wiedzy.

Przeczytaj również następne wpisy:

GoldenTowns – kupno akcji i obligacji

GoldenTowns – od czego zacząć budowę naszego miasta

GoldenTowns – Market

strona_glowna_GoldenTowns

  • Podziel się wpisem: Wykop Facebook Blip

Komentarze

Odpowiedz:

  • Intensedebate
  • Connect
  • Twitter
  • OpenID

Wykonanie Serwisy internetowe