Weź kredyt w Banku BPH a dostaniesz kupon Sodexo – czy ktoś się na to nabierze?

Data:
16.01.2014
Komentarzy:
3 »

Nowy rok to zwykle okres nowych planów, pomysłów. Jak widać również wśród bankowców. I choć pomysły są lepsze i gorsze, najgorsze dla banków to stać i patrzeć jak klienci omijają ich placówki, lub co najwyżej wypłacają pieniądze z bankomatu. Spece od sprzedaży w Banku BPH postanowili spróbować starego numeru z prezentem dla klientów i wprowadzili kredyt gotówkowy z nagrodą w postaci – kuponu Sodexo.

Zazwyczaj tego typu pomysły budzą uśmiech na mojej twarzy, gdyż oczywistym jest, że bank daje prezent, za który klient sam z nawiązką zapłacił w postaci prowizji i ubezpieczenia kredytu. Jest to zatem tani zabieg marketingowy, a wabikiem jest dobrze znana forma upominków czyli wspomniany bon firmy Sodexo. Ma się rozumieć, nominał bonu jest tym wyższy, im większy zaciągniemy kredyt. Zastanawiam się, czy ktoś się na to nabierze.

Oferta kredytu BPH trwa do końca lutego. Warunkiem niezbędnym do otrzymania kuponu premiowego jest zaciągnięcie kredytu na kwotę min. 5 tys. zł. Okres spłaty wynosi od 6 do 96 miesięcy. Minimalna wartość bonu wyniesie wówczas 20 zł. Przy kredycie powyżej 120 tys. zł będzie to 500 zł. O kredyt mogą ubiegać się zarówno nowi jak i obecni klienci Banku BPH. Wniosek można złożyć zarówno w oddziale banku, przez infolinię jak również za pośrednictwem strony internetowej.

Na koniec każdy powinien zadać sobie pytanie czy dla 20 zł w postaci bonu wybrać akurat ofertę BPH? Po opłaceniu prowizji i ubezpieczeniu kredytu, które bank zaleca okaże się, że sami opłaciliśmy sobie bon, a nie w tym chyba rzecz. W ten sposób bank ma szansę zwrócić uwagę klientów poszukujących szybkiej gotówki, ale lepiej nie zdawać się tylko na marketingowe chwyty i porównać ofertę choćby 2-3 innych banków. Tańszy kredyt sprawi, że wówczas premię w postaci niższych odsetek wypłacimy sobie sami.

 • Podziel się wpisem: Wykop Facebook Blip

Komentarze

3 Responses to “Weź kredyt w Banku BPH a dostaniesz kupon Sodexo – czy ktoś się na to nabierze?”

 • @konta oszczednosciowe

  Teraz już nie ma tak ciekawych ofert, ale za to jest niższe oprocentowanie. Dlatego na jedno wychodzi.

  Styczeń 14th, 2015 at 7:24 pm

 • szybka chwilówka

  To są chyba jakieś żarty… ;-) 500zł bonu za kwotę >120 000zł? Ciekawe kto wymyślił taką genialną strategię.

  Maj 19th, 2016 at 2:07 pm

 • Marek

  Widzę, że od tego czasu banki poszły po rozum do głowy o oferują lepsze bonusy, np. tablety

  Październik 4th, 2016 at 6:44 am

Odpowiedz:

 • Intensedebate
 • Connect
 • Twitter
 • OpenID

Wykonanie Serwisy internetowe